Peter Speijer studeerde in 1997 af als Docent Drama aan de Hogeschool voor de Kunsten Constantijn Huygens in Kampen. Slechts een jaar later begon hij als speldocent en regisseur bij Jeugdtheater Hofplein en dat doet hij nu al meer dan 26 jaar met evenveel passie!
Elk jaar maakt Peter de feestelijke voorstelling Sint Sing Along in samenwerking met het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Daarnaast geeft hij dramalessen op een middelbare school in Den Haag en heeft hij jarenlang theaterlessen gegeven op verschillende scholen, waaronder het Nieuwerkerks College en basisscholen De Provenier en Da Costa School.
Peter is een pionier in het theateronderwijs. Hij stond aan de wieg van opleidingen als de MBO Theaterschool, de Theaterhavo/vwo en de Mavo voor Theater, en heeft jarenlang lesgegeven op deze scholen.
Als regisseur is Peter verantwoordelijk voor zowel grote als kleine zaalproducties in Rotterdam. Maar de meeste voorstellingen heeft hij gemaakt in Roosendaal, Papendrecht en Middelharnis.
“Ik ben een theatermaker die met veel plezier en energie aan het werk gaat met mijn spelersgroep. Humor vind ik een belangrijk ingrediënt, maar er moet ook hard gewerkt worden. Je tekst leren én begrijpen. Op heel veel manieren dingen uitproberen, in plaats van er alleen maar over praten of nadenken. Ik zoek naar dat innerlijke theatrale vuur, want spelen met passie is het mooiste wat er is. Het meest bijzondere vind ik hoe een spelersgroep, die qua leeftijd ver uiteen ligt, elkaar toch vindt in hun samenwerking en er een magische voorstelling van wil maken. Wat vaak resulteert in vriendschappen voor het leven.”
In zijn makers team omringt Peter zich graag met mensen die eerlijk, grappig, creatief, ambitieus en vakbekwaam zijn. Naast zijn werk als regisseur begint Peter zijn projecten vaak met het schrijven van scripts en het bewerken van liedteksten.
“Ik gun iedereen zo’n inspirerende werkplek als Jeugdtheater Hofplein, waar ik me heb kunnen ontwikkelen tot de ervaren docent, regisseur en schrijver die ik nu ben. waar ik vele bijzondere collega’s en leerlingen heb ontmoet. Mijn vrouw Linda, die ik al ken van de theateropleiding, is wel mijn liefste collega en maatje. Zij heeft mij, tijdens haar stage bij Hofplein, overgehaald om hier te komen werken! Daar heb ik geen seconde spijt van gehad.”
Wist je dat…?
Peter bij Hofplein een productie heeft gemaakt waar echte paarden aan meededen?